Gunesbal.com

Bal hakkında her şeyi buradan sizlerle paylaşacağız. Ana Konularımız; Balın Faydaları, Balı yemek ve tatlı tarifleri ve Arılar - Arıcılık belgeselleri

Yatmadan önce bal yemek ne işe yarıyor?

İncelmek isteyenlere sevinecekleri bir haberimiz var. Yatmadan önce bir kaşık bal yemek, bir beden incelmeye yardımcı oluyor.

 

Bu habere baktığınızda gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu düşünebilirsiniz ancak, Beslenme Uzmanlarının, yaptığı bilimsel araştırmalar sonucu balın kilo vermeye yardımcı olduğu ortaya çıkmış.

Bal, metabolizmayı hızlandırıyor, şeker arzusunu bastırıyor ve en önemlisi siz uyurken bile yağ yakmaya yardımcı oluyor.

Yapılan araştırmalar, balın doğal şekerlerden oluşan eşsiz kombinasyonu, bu besini kilo vermeye yardımcı mükemmel bir yiyecek haline dönüştürüyor.

Yatmadan önce sıcak bir içeceğinin içine karıştırılmış bir yemek kaşığı bal, beyindeki şeker arzusu yaratan mekanizmayı bir anda kapatıyor.

Birçoğumuzun kilo verememesinin sebebi çok fazla şeker ve işlenmiş yiyecek yemekten kaynaklanıyor. Yani şeker dedğimizde aklınıza yalnızca çaya attığımız şekerler ya da şekerlemeler gelmesin, işlenmiş karbonhidratlar da buna dahil…

Fazlasıyla ‘zararlı şeker’ tükettiğimizde, vücut, beyin hücrelerini korumak adına bir mekanizme oluşturuyor ve bu kez beyin aç kalıyor. İşte bu nedenle tatlı bir şeyler yeme isteği hiç bitmiyor.

Araştırmacılara göre, zararlı şekerlerden uzak durup şeker ihtiyacınızı baldan karşılarsanız haftada 1 yada 1,5 kilo verebilirsiniz. Üstelik şeker yerine balla yapıldığı sürece abur-cubur bile tüketebiliyorsunuz.

Ancak Doktorlar, kilo vermek isteyenler için bir iki not da düşüyor; patatesi kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız, haftada bir gün hiç karbonhidrat almamalı, her öğünde bir miktar protein tüketmelisiniz…

Rate this blog entry:
Bal hakkında doğru bilinen yanlışlar

Comments

 
No comments yet
Already Registered? Login Here
Guest
Perşembe, 01 Haziran 2023

Captcha Image